Location : Home > 5 > 55510-044LF
55510-044LF
Share on FacebookShare on Facebook
55510-044LF distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
55510-044LF CONN RCPT 44POS SMD GOLD 288930 Amphenol FCI 2016+ Globally & Immediately Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
55510-044LF CONN RCPT 44POS SMD GOLD 147460 Amphenol FCI 2016+ HOT SALE !!! Unitronix Electronics Limited
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
316-83-134-41-003101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 34 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
316-83-134-41-003101 IC 59050 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
316-83-134-41-003101 Preci-Dip 147540 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2.54MM Unitronix Electronics Limited
316-83-134-41-003101 Preci-Dip 288930 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
CB10221807 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 18 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate
CB10221807 Eaton 157060 2016+ CONN BARRIER STRP 18CIRC 0.325 Unitronix Electronics Limited
CB10221807 Eaton 157390 2016+ CONN BARRIER STRP 18CIRC 0.325 Unitronix Electronics Limited
CB10221807 IC 38850 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
CB10221807 NEW 78590 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
431500-15-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 15 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws
431500-15-0 IC 59470 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1761043001 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 10 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole
1761043001 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1761043001 Weidmuller 8000 2012+ CONN HDR 3.5MM 180 10POS BK 36PC TPC Global Service Co.Ltd.
1761043001 Weidmuller 147550 2016+ TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.5MM Unitronix Electronics Limited
316-87-121-41-018101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 21 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
316-87-121-41-018101 Preci-Dip 157590 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2.54MM Unitronix Electronics Limited
316-87-121-41-018101 Preci-Dip 298730 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-1735446-0 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 10 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Tin