Location : Home > 5 > 55508-024LF
55508-024LF
Share on FacebookShare on Facebook
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
325321-10-0 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 10 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws
325321-10-0 IC 59280 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
853-83-052-10-002101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 52 Position Socket Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole Gold
853-87-056-20-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 56 Position Socket Connector 0.050" (1.27mm) Through Hole, Right Angle Gold
801-83-027-20-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 27 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold
801-83-027-20-001101 IC 56670 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
801-83-027-20-001101 Preci-Dip 147750 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL Unitronix Electronics Limited
5439743 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 22 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 270¡ã Free Hanging (In-Line)
5439743 Phoenix Contact 147440 2016+ TERM BLOCK PLUG Unitronix Electronics Limited
5439743 Phoenix Contact 297550 2016+ TERM BLOCK PLUG Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0395238923 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 23 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)
5452744 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 18 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)
5452744 Phoenix Contact 147850 2016+ BCVP-500R-18 BK Unitronix Electronics Limited
5452744 Phoenix Contact 298110 2016+ BCVP-500R-18 BK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-1971905-4 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 8 Position Rectangular Housing Connector Plug Natural 0.130" (3.30mm)
1-1971905-4 TE Connectivity AMP Connectors 157070 2016+ GRACE INERTIA HEADER ASSY 8POS Unitronix Electronics Limited
1-1971905-4 TE Connectivity AMP Connectors 277490 2016+ GRACE INERTIA HEADER ASSY 8POS Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1-1971905-4 TEconnecti 3000 0 NANAM electronics
1863011-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 1 Position Rectangular Housing Connector Plug Natural
AT06-6S Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 6 Position Rectangular Housing Connector Plug Gray
AT06-6S Amphenol Sine Systems Corp 8000 2012+ 2012+ EKT Electronics Co., Ltd
AT06-6S Amphenol Sine Systems Corp 157210 2016+ CONN PLUG 6POS BLACK Unitronix Electronics Limited
AT06-6S Amphenol Sine Systems Corp 287930 2016+ CONN PLUG 6POS BLACK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1742250000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 17 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 225¡ã Free Hanging (In-Line)
1742250000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BLZ 5.08 225 17POS OR TPC Global Service Co.Ltd.
1742250000 Weidmuller 157610 2016+ TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM Unitronix Electronics Limited
1742250000 Weidmuller 298970 2016+ TERM BLOCK PLUG 17POS 5.08MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com