Location : Home > 4 > 416F4061XCTR
416F4061XCTR
Share on FacebookShare on Facebook
416F4061XCTR distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
416F4061XCTR CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT 140220 CTS-Frequency Controls 17+/18+ Shipping Now FindCores Electronics Co.,Ltd.
416F4061XCTR CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT 42445 CTS-Frequency Controls 1538+ new in stock AlphaTek Electronics Co.,Ltd.
416F4061XCTR CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT 140220 CTS-Frequency Controls NEW RoHS Deliver Now FindCores Electronics Inc.
416F4061XCTR CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT 57869 CTS-Frequency Controls 2015+ RoHS,HOT SALE !!! Unitronix Electronik GmbH sourcing@unitronix-e.com
416F4061XCTR CRYSTAL 40.610 MHZ 6PF SMT 97890 CTS-Frequency Controls 2015+ Global & Immediately Renxim Technology Solutions Ltd. info@renxim.com
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
929870-01-27-RB Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 27 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
929870-01-27-RB 3M 147390 2016+ CONN SOCKET 27POS STR .100 GOLD Unitronix Electronics Limited
929870-01-27-RB 3M 288790 2016+ CONN SOCKET 27POS STR .100 GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
18-68587-10 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN IC DIP SOCKET 18POS TIN
18-68587-10 Aries Electronics 157090 2016+ CONN IC DIP SOCKET 18POS TIN Unitronix Electronics Limited
18-68587-10 Aries Electronics 278450 2016+ CONN IC DIP SOCKET 18POS TIN Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
346-43-131-41-013000 Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN SOCKET SIP 31POS GOLD
346-43-131-41-013000 IC 55980 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
346-43-131-41-013000 Mill-Max Manufacturing Corp. 157550 2016+ CONN SOCKET SIP 31POS GOLD Unitronix Electronics Limited
346-43-131-41-013000 Mill-Max Manufacturing Corp. 277910 2016+ CONN SOCKET SIP 31POS GOLD Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
346-43-131-41-013000 Mill-Max Manufacturing Corp. ( 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1642620000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 4 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.138" (3.50mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
1642620000 Weidmuller 8000 2012+ 2012+ Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
1642620000 Weidmuller 8000 2012+ CONN HDR 3.5MM 4POS 90 BLK TPC Global Service Co.Ltd.
1642620000 Weidmuller 157510 2016+ TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.5MM Unitronix Electronics Limited
SIP1X04-014BLF Connectors, Interconnects Sockets for ICs, Transistors CONN SOCKET SIP 4POS TIN
SIP1X04-014BLF FCI 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
SIP1X04-014BLF FCI 8000 2012+ SIP1X04-014BLF SIP SOCKET 4 CTS EKT Electronics Co., Ltd
SIP1X04-014BLF FCI 8000 2012+ SIP1X04-014BLF SIP SOCKET 4 CTS Global Thunder Electronics Co.,Ltd
SIP1X04-014BLF IC 59000 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
861-83-014-10-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 14 Position Socket Connector 0.039" (1.00mm) Through Hole Gold
861-83-014-10-001101 Preci-Dip 147290 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 1MM Unitronix Electronics Limited
861-83-014-10-001101 Preci-Dip 298650 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 1MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
833-87-016-20-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 16 Position Socket Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold
833-87-016-20-001101 Preci-Dip 156950 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2MM Unitronix Electronics Limited
833-87-016-20-001101 Preci-Dip 298910 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL 2MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
DF3DZ-8P-2H(21) Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 8 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount, Right Angle Tin
DF3DZ-8P-2H(21) HRS 933 2014+ N/A BONASE(HK) ELECTRONICS CO., LTD COMPANY
DF3DZ-8P-2H(21) HRS 933 2015+ N/A BONASE(HK) ELECTRONICS CO., LIMITED COMPANY
DF3DZ-8P-2H(21) HRS 933 2015+ N/A Andy (International) Electronics Ltd
DF3DZ-8P-2H(21) NEW 77350 2016+ Original package well Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
581-01-30-013 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 30 Positions Header, Shrouded Connector Through Hole, Right Angle Tin-Lead
581-01-30-013 Cinch Connectivity Solutions 147750 2016+ SHS 1.5MM 30POS SLD HEADR BLK Unitronix Electronics Limited
581-01-30-013 Cinch Connectivity Solutions 284550 2016+ SHS 1.5MM 30POS SLD HEADR BLK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1794520000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 36 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.138" (3.50mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
1794520000 IC 58920 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1794520000 Weidmuller 157730 2016+ TERM BLOCK HDR 36POS R/A 3.5MM Unitronix Electronics Limited
1794520000 Weidmuller 298310 2016+ TERM BLOCK HDR 36POS R/A 3.5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
803-83-006-65-410101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 6 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
803-83-006-65-410101 Preci-Dip 157120 2016+ PCB CONN PRESS FIT 2.54MM Unitronix Electronics Limited
803-83-006-65-410101 Preci-Dip 298990 2016+ PCB CONN PRESS FIT 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1124-0-05-15-00-00-01-0 Connectors, Interconnects Terminals - PC Pin, Single Post Connectors PC Pin Terminal Connector Through Hole Gold 0.025" (0.64mm) Square