Location : Home > 4 > 40-C182-20
40-C182-20
Share on FacebookShare on Facebook
40-C182-20 distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
40-C182-20 CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD 288930 Aries Electronics 2016+ Globally & Immediately Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
40-C182-20 CONN IC DIP SOCKET 40POS GOLD 147540 Aries Electronics 2016+ HOT SALE !!! Unitronix Electronics Limited
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
315-83-158-41-003101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 58 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
315-83-158-41-003101 IC 58490 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
SQT-137-01-L-D Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 74 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
1610150000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 6 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole
1610150000 Weidmuller 8000 2012+ CONN NOLOCK 3.5MM 6-POS BK TPC Global Service Co.Ltd.
1610150000 Weidmuller 147610 2016+ TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM Unitronix Electronics Limited
1610150000 Weidmuller 298530 2016+ TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1703520000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 10 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.300" (7.62mm) 270¡ã Free Hanging (In-Line)
1703520000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1703520000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BLZ 7.62 270 10POS BK TPC Global Service Co.Ltd.
1703520000 Weidmuller 147750 2016+ TERM BLOCK PLUG 10POS 7.62MM Unitronix Electronics Limited
DF11-4DP-SP2 Connectors, Interconnects Shunts, Jumpers 4 (2 x 2) Position Shunt Connector Insulated
DF11-4DP-SP2 8687 14+ ROSH BIKEIC ELECTRONICS,CO.LTD
DF11-4DP-SP2 Hirose Electric Co Ltd 8000 2012+ CONN SHORTING JUMPER 4POS 2MM EKT Electronics Co., Ltd
DF11-4DP-SP2 Semiconductor 21153 16/17+ RoHS Compliant ANRIC ELECTRONICS CO.,LTD.
DF11-4DP-SP2 STOCK 43170 2016+ standard package with RoHS MAINtron Electronics Co.,Ltd.
1850819 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 17 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1850819 IC 58490 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1850819 Phoenix Contact 147740 2016+ TERM BLOCK Unitronix Electronics Limited
1850819 Phoenix Contact 298150 2016+ TERM BLOCK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
416-87-216-41-011101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 16 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold
416-87-216-41-011101 Preci-Dip 157280 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL ST 2.54MM Unitronix Electronics Limited
416-87-216-41-011101 Preci-Dip 297910 2016+ PCB CONN SOLDER TAIL ST 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1952393 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 15 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180¡ã Free Hanging (In-Line)
1952393 Phoenix Contact 157750 2016+ TERM BLOCK PLUG Unitronix Electronics Limited
1952393 Phoenix Contact 297650 2016+ TERM BLOCK PLUG Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
6-796985-9 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Barrier Blocks 13 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws
6-796985-9 40154 14+ RoHS Compliant FindCores Electronics Inc.
6-796985-9 IC 36420 16+ NEW RoHS and More QTY Semilex Electronics Limited. (Belwen@semi-lex.com)
6-796985-9 STOCK 46010 2016+ standard package with RoHS MAINtron Electronics Co.,Ltd.
1953169 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 34 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole
1953169 Phoenix Contact 157240 2016+ TERM BLOCK HEADER Unitronix Electronics Limited
1953169 Phoenix Contact 297870 2016+ TERM BLOCK HEADER Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0394840012 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 12 Position Terminal Block Plug for Unshrouded Header 0.157" (4.00mm) 90¡ã Free Hanging (In-Line)
3-87579-5 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 6 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Tin-Lead
3-87579-5 Electronics 27960 2014+ Pb-Free Unitronix Electronics Inc. sales@unitronix-e.com
3-87579-5 IC 37182 16+ NEW RoHS and More QTY Semilex Electronics Direct (info@semi-lex.com)
776531-2 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 6 Position Rectangular Housing Connector Plug Black 0.177" (4.50mm)