Location : Home > 2 > 20020002-G231B01LF
20020002-G231B01LF
Share on FacebookShare on Facebook
20020002-G231B01LF distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
20020002-G231B01LF TERM BLOCK 157330 Amphenol FCI 2016+ HOT SALE !!! Unitronix Electronics Limited
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
280709-2 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Contacts CONN SOCKET 28-30AWG TIN CRIMP
GDA.99.140.100VK Connectors, Interconnects Circular Connectors - Accessories O-RING - VITON 14.0 X 1.0MM
BACC63BV10B2S7H Connectors, Interconnects Circular Connectors - Housings 2 Position Circular Connector Receptacle for Female Contacts Panel Mount, Flange Shielded
177-037-110-081 Connectors, Interconnects D-Sub Connectors 37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder
CN1020A10G20S9-240 Connectors, Interconnects Circular Connectors 2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold
5452403 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 16 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole
5452403 IC 58970 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
5452403 Phoenix Contact 157170 2016+ BCH-500V-16 BK Unitronix Electronics Limited
5452403 Phoenix Contact 278130 2016+ BCH-500V-16 BK Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
4-1564546-1 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Housings 2 Position Rectangular Housing Connector Plug Blue 0.354" (9.00mm)
4-1564546-1 IC 56820 17+ NEW RoHS and More QTY SemiLex Electronics Inc (sales@semi-lex.com)
1892961 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 8 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90¡ã, Right Angle Through Hole
1892961 Phoenix Contact 147290 2016+ HEADER Unitronix Electronics Limited
1892961 Phoenix Contact 277570 2016+ HEADER Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
1741900000 Connectors, Interconnects Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets 5 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 225¡ã Free Hanging (In-Line)
1741900000 Weidmuller 8000 2015+ 2015+ enkaite Electronics Co., Ltd
1741900000 Weidmuller 8000 2012+ CONN PCB BLZ 5.08 225 5POS BK TPC Global Service Co.Ltd.
1741900000 Weidmuller 147560 2016+ TERM BLOCK PLUG 5POS 5.08MM Unitronix Electronics Limited
470-80-248-00-001101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Specialty Pin HEADER TURRET 2.54MM
470-80-248-00-001101 Preci-Dip 147840 2016+ HEADER TURRET 2.54MM Unitronix Electronics Limited
470-80-248-00-001101 Preci-Dip 277890 2016+ HEADER TURRET 2.54MM Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
4-1470108-6 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 2.0MM PITCH BOX HEADER,R/A,DIP 1
4-1470108-6 TE Connectivity AMP Connectors 157710 2016+ 2.0MM PITCH BOX HEADERR/ADIP 1 Unitronix Electronics Limited
4-1470108-6 TE Connectivity AMP Connectors 277450 2016+ 2.0MM PITCH BOX HEADERR/ADIP 1 Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0416610497 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Male Pins 4 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.156" (3.96mm) Through Hole Tin
310-87-106-01-754101 Connectors, Interconnects Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets 6 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold