Location : Home > 0 > 0402YC103KA72A
0402YC103KA72A
Share on FacebookShare on Facebook
0402YC103KA72A distributors
RFQ Part Number Description Q'ty Mfg Date Code Location Supplier
0402YC103KA72A Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.01uF 10 X7R 80,000 AVX 2013+ New parts and in our stock Lei Li Electronics Co.,LtdBenny@leili-ic.com
0402YC103KA72A CAP CER 10000PF 16V 10 X7R 0402 602800 AVX 1525+ Global & Immediately Renxim Technology Limited. sales@renxim.com
0402YC103KA72A Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.01uF 10 X7R 80,000 AVX 2013+ New parts and in our stock Power Agency Co.,Ltd
0402YC103KA72A Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 16volts 0.01uF 10 X7R 80,000 AVX 2016+ New parts and in our stock enkaite Electronics Co., Ltd
Related Part Number
Part Number Category Family Status Description
2322 615 26683 Vishay 7320 12+ 0603 (1608 Metric) SINLIN ELECTRONICS LIMITED Authorized Distributor
2322 615 26683 Vishay 13830 2013+ THERMISTOR 68K OHM NTC SMT 0603 Ameyic Electronics Limited
2322 615 26683 Vishay 39854 NEW RoHS THERMISTOR 68K OHM NTC SMT 0603 FindCores Electronics Inc.
2322 615 26683 Vishay 42085 1531+ THERMISTOR 68K OHM NTC SMT 0603 AlphaTek Electronics Co.,Ltd.